#sobotazescorpio – Seriale o kosmosie – które kosmiczne serie warto obejrzeć? RANKING

Produkcje filmowe związane z odległymi galaktykami, zawsze potrafiły zaskarbić sobie szerokie grono fanów. Od dziesięcioleci, filmowcy starają się przelać na ekran swoje wizje odległej przyszłości. W poniższym rankingu, przedstawiciele Projektu Scorpio wytypowali najlepsze według nich produkcje.

1. Star Trek

Niewątpliwy klasyk nad klasykami. Całe uniwersum obejmuje książki, komiksy, gry komputerowe, filmy oraz aż niezależnych 9 seriali! Naszym zdaniem, najlepszym z nich jest Star Trek: Następne Pokolenie, w którym swoją życiową rolę odegrał między innymi Patrick Stewart. Akcja serialu rozpoczyna się na 100 lat po wydarzeniach z pierwszej części i skupia się głównie na relacji między członkami załogi, ukazując również ich przeróżne perypetie i przygody.

2. Gwiezdne Wrota

Obowiązkowa pozycja każdego fana międzygalaktycznych przygód. Serial Gwiezdne Wrota składa się z dziewięciu wysoko ocenianych sezonów, które pomimo upływu czasu charakteryzuje nieśmiertelna ponadczasowość. Wraz z czteroosobową załogą członków SG-1 udajemy się prosto na drugie miejsce naszego rankingu. Wysoko! Absolutny must have.

3. Firefly

Pomimo krótkiego stażu serialu, Firefly (2002/2003) zgromadził pokaźne grono fanów, a przez dużą część z nich, został uznany wręcz za kultowy. Bardzo wysoko oceniane dzieło Jossa Whedona można kochać albo nienawidzić. My nienawidzimy go tylko z jednego względu – jest za krótkie! Jego łamiąca schematy specyfika, zainspirowała wielu późniejszych twórców. Zatem jeśli jeszcze nie oglądałeś tego kosmicznego westernu, zarezerwuj sobie najbliższy wieczór.

4. Battlestar Galactica

Fantastycznonaukowy serial Glena A. Larsona to konkretny kąsek pełen ołowiu i nie tylko! Akcja Battlestar Galactica, skupia się wokół Dwunastu Kolonii federacji międzyplanetarnej, w której doszło do wyniszczającego dla rasy ludzkiej buntu maszyn – Cylonów. Jeśli masz ochotę wsiąść na pokład ocalałego okrętu bojowego, będącego pod dowództwem komandora Adamy … jest jeszcze wolne miejsce! Dokładnie czwarte miejsce.

5. The Expanse

Jest to stosunkowo nowa produkcja. Powstała w 2015 roku seria składa się obecnie z 5 sezonów, które są wciąż kontynuowane. Jeśli masz ochotę zobaczyć, jak może wyglądać Układ Słoneczny w przypadku jego skolonizowania przez rasę ludzką to trafiłeś idealnie. Oczywiście The Expanse nie pozwoli ci się nudzić, oferując konkretną dawkę emocji i napięcia. Ta solidna pozycja zamyka nasz ranking najlepszych serialu związanych z kosmosem.