#sobotazescorpio- Podcasty o Kosmosie – Które Kosmiczne Pocasty Polecamy?

W kosmosie zawsze dużo się dzieje, dlatego warto śledzić informacje na bieżąco. Niedawno polecaliśmy Wam nasze ulubione seriale o kosmosie. W tym tygodniu postanowiliśmy podzielić się z Wami listą podcastów, które pomagają członkom naszej załogi trzymać rękę na kosmicznym pulsie. Gotowi na podróż dookoła (wszech)świata podcastów?

1. Kosmiczne Rozmowy

Kosmiczne Rozmowy to podcast realizowany przez magazyn Urania – Postępy Astronomii. Odcinki poruszają różne tematy, ale zawsze są one związane z kosmosem. Znajdziecie tu rozmowy z ekspertami o przeszłości i przyszłości sektora kosmicznego oraz omówienia konkretnych wydarzeń. Jeden z najciekawszych, dotyczył chińskiego programu kosmicznego. Wbrew pozorom – w Azji też dużo się dzieje.

2. We Need More Space Podcast

Stworzony w ramach serwisu We Need More Space, podcast pokazuje sektor kosmiczny od wewnątrz. Dzięki rozmowom z ludźmi pracującymi przy kosmicznych projektach możecie dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda praca astronoma lub praca w firmie kosmicznej takiej jak RocketLab. My w tegorocznym naborze nie mogliśmy spróbować zostać astronautą Europejskiej Agencji Kosmicznej, ale tutaj możecie dowiedzieć się, jak wygląda taka rekrutacja.

3. Space XYZ

Jeśli szukacie relacji z dłuższego okresu w jednym miejscu, ten podcast będzie właściwym wyborem. Raz w miesiącu możecie uczestniczyć w prawie (a czasami ponad) dwugodzinym video-live’a, który dostępny jest potem w formie odcinka podcastu. To tutaj dowiecie się, jakie rakiety wystrzelił SpaceX i inne firmy, oraz co dzieje się w programach kosmicznych realizowanych przez NASA, ESA czy inne agencje kosmiczne.

4. Daniel and Jorge Explain the Universe

Nasza ostatnia propozycja różni się nieco od pozostałych. Nie dotyczy bezpośrednio eksploracji kosmosu czy działalności sektora kosmicznego. W podcaście Daniel and Jorge Explain the Universe autorzy w przystępny sposób starają się opowiedzieć o zagadkach, z którymi zmagają się naukowcy. Czasem też wyjaśniają, dlaczego czegoś jeszcze nie wiemy o Wszechświecie czy odpowiadają na pytania słuchaczy. Czy Jowisz mógł mieć kiedyś inną orbitę? Jak odkryto czarne dziury? Czy Wszechświat potrzebuje ciemnej materii? O tym wszystkim dowiecie się, słuchając tego podcastu i szkoląc swój kosmiczny angielski!