Scorpio 8 Infinity – nasz najnowszy łazik!

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy dzielnych członków naszego koła, swoją premierę miał nasz najnowszy łazik Scorpio Infinity. Projektowanie i składanie zajęło łącznie około 70 osobom 14 miesięcy. Łazik został zbudowany w możliwie najbardziej uniwersalny i modularny sposób, tak by z łatwością móc go przystosowywać do wymagań poszczególnych konkurencji na zawodach.

Najbardziej obciążone i odpowiadające za stabilność łazika części, podobnie jak w poprzednich wersjach są wykonane głównie z aluminium, maszty są wykonane z włókna węglowego, a elementy łączące zostały wydrukowane w drukarkach 3D.

Mimo tego, nasi członkowie dołożyli wszelkich starań, by Scorpio Infinity miało bardziej funkcjonalną budowę. Korpus ma zdejmowane panele boczne ułatwiające dostęp do poszczególnych elementów, a przeniesienie systemu masztowego na tył konstrukcji pozwoliło nam znacznie zwiększyć pola widzenia kamer. Zmiana położenia ramienia robotycznego bliżej środka daje nam większy zakres ruchu i ułatwia jego obsługę. Modyfikacje nastąpiły także przy kołach: użyte zostały silniki BLDC z zaprojektowaną przez nas przekładnią planetarną (łazik ma napęd na 4 koła), opony zostały wydrukowane z elastycznego filamentu oraz sposób mocowania kół został zmieniony na jednostronny. Wszystkie te zmiany doprowadziły do zmniejszenia masy łazika – Scorpio Infinity waży około 40 kilogramów, czyli około 10 kilogramów mniej niż jego poprzednik.

Scorpio Infinity czekają podobne wyzwania jak Scorpio 7 i mamy nadzieję, że nasze najnowocześniejsze dzieło osiągnie co najmniej równie wiele, co jego poprzednik!