Przygody łazika Scorpio w Krotoszynie

Rok temu zostaliśmy zaproszenie na prezentację naszego łazika Scorpio X do Społecznej Szkoły Podstawowej w Krotoszynie. Pandemia niestety uniemożliwiła nam plany jednak teraz, ponad rok później udało nam się wybrać do tej uroczej miejscowości. Mieliśmy okazję zainspirować kilkadziesiąt małych, dziecięcych umysłów.

Początek pick-upowej podróży łazika

Łaziki marsjańskie dolatują do celu za pomocą rakiet, natomiast Scorpio transportowany był na pick-upie, bezpiecznie przypięty na pace. Tak jak to czasem bywa, nie odbyło się bez przygód. W drodze na miejsce zaczęły się zbierać deszczowe chmury i byliśmy zmuszeni do szybkiej reakcji. Łazik jest przygotowany na marsjańską pogodę, lecz z ziemską jeszcze nie radzi sobie najlepiej. Na szczęście na swojej drodze trafiliśmy na bardzo uprzejmych ludzi, którzy umożliwili nam zabezpieczenie Scorpio folią. Z drżącymi sercami, ruszyliśmy dalej w podróż.

Na miejscu zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez nauczycieli oraz uczniów, którzy gorąco wyczekiwali naszego przyjazdu. Podczas spotkań przedstawiliśmy proces tworzenia robotów takich jak Scorpio. Mimo wieku Ci młodzi ludzie już budują własne roboty i tak jak my biorą udział w zawodach. Podzieliliśmy się z nimi własnym doświadczeniem i wiedzą, która pomoże im w realizacji ich własnych projektów. Dostaliśmy bardzo dużo pytań, na które z miłą chęcią odpowiadaliśmy. W podziękowaniu od uczniów klasy pierwszej otrzymaliśmy własnoręcznie wykonane rysunki. Na końcu spotkania zorganizowaliśmy konkurs, w którym dwóch szczęśliwców dostało możliwość sterowania łazikiem samodzielnie.

Następnie udaliśmy się na rynek w Krotoszynie, gdzie nasz łazik marsjański zamienił się w łazika miejskiego, wyszedł ze swojej strefy komfortu i stawił czoła swojemu największemu wrogowi – wodzie.

Spacer łazika po rynku Krotoszyna
Łazik stawia czoła fontannie

Powrót do Wrocławia na szczęście przebiegł bez zakłóceń. Tym razem zabezpieczyliśmy łazika wcześniej i mogliśmy skupić się na bezpiecznym powrocie.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować uczniom oraz całej kadrze pedagogicznej. W szczególności Panu Pawłowi Jakubowskiemu. Dziękujemy za zaproszenie!

Nasze zdjęcie z Panem Pawłem