Projekt Scorpio został częścią programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”!

O programie

Program “Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” ogłoszony został przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i jest realizowany z funduszy Ministerstwa Edukacji i Nauki. Wspiera on finansowo koła naukowe z Uczelni z całej Polski. Jego celem jest pomoc w realizowaniu innowacyjnych projektów oraz umożliwienie usprawniania jakości projektów tych kół i ich ogólnego rozwoju. Jest to pomoc m.in. w prowadzeniu badań naukowych, których głównym celem jest tworzenie lub modernizacja technologii. Umożliwia promowanie wyników oraz zakup certyfikatów, licencji potrzebnych do komercjalizacji rezultatów badań. Pomaga również w doszkalaniu się członków kół w zakresie kompetencji miękkich, koniecznych do prowadzenia badań naukowych czy prac rozwojowych. Ocenie wniosków poddaje się takie kryteria jak przewidywane rezultaty projektu, jego użyteczność, możliwości organizacyjne wnioskodawcy czy znaczenie projektu dla rozwoju społecznego kraju. Wysokość dofinansowania projektu danego koła nie może przekroczyć 70 000,00 zł.

Projekt Scorpio częścią „Studenckich Innowacji”

Jako Projekt Scorpio zakwalifikowaliśmy się do Studenckich Innowacji, wraz z 127 innymi kołami naukowymi z całej Polski (SKN/SP/495935/2021). Sukces ten sprawił, że byliśmy w stanie stworzyć łazika marsjańskiego o wysokiej mobilności noszącego nazwę Scorpio 7. O postępach przy budowaniu Siódemki możecie poczytać w zakładce Łaziki Scorpio oraz na naszym Facebooku.

Dzięki programowi nasz łazik będzie starał się o miejsce w czerwcowych zawodach międzynarodowych URC (University Rover Challenge)! Ponadto rozwiązania wypracowane w ramach projektu otrzymają szansę posłużenia jako baza do projektowania pojazdów dla przemysłu wydobywczego, zbrojeniowego oraz do prowadzenia akcji ratowniczych.