Obóz Scorpio i SRC- fotorelacja z wyjazdu

W dniach 23.09-26.09 odbył się wyjazd naszej Scorpio-rodzinki do urokliwej miejscowości przy granicy z Czechami o nazwie Jarków. W ramach tego wyjazdu pracowaliśmy nad łazikiem, omawialiśmy strategię na przyszłe miesiące oraz zorganizowaliśmy wewnętrzne zawody łazikowe- Scorpio Rover Challenge! Była to bardzo dobra okazja, aby nowi członkowie naszego koła mogli zobaczyć w skali mikro jak zorganizowane są zawody i jakim przeszkodom trzeba stawiać czoła, kiedy dostęp do narzędzi i metrycznych śrubek jest ograniczony 😉 .

Łazik w Jarkowie

W trakcie pierwszego zadania SRC nasza załoga musiała odnaleźć znaczniki, kierując łazikiem z bazy w domku i w celu zdobycia maksymalnej ilości punktów dotknąć ich manipulatorem.

Załoga kierująca łazikiem z bazy

W trakcie Servicing task, precyzyjnie sterując łazikiem oraz manipulatorem należało wykonać szereg operacji na specjalnie do tego przygotowanym panelu.

Science task polegał na zebraniu minimum 5 g próbki ziemi za pomocą specjanej końcówki manipulatora. Nasi naukowcy nie byli obecni na miejscu, ale wiemy, że doskonale poradzą sobie z późniejszą analizą pobranej próbki.

Serdecznie dziękujemy właścicielom Domków pod jabłonką za miłe przyjęcie oraz wszystkim zaangażowanym w nasz obóz! 🙂

Nasza załoga w Jarkowie 🙂