Grant Ministerialny “Najlepsi z Najlepszych!” otworzył nam drzwi międzynarodowych zawodów łazików marsjańskich?

Dzisiaj chciałbym podzielić się z wami niezwykłymi przygodami naszego zespołu z Koła Naukowego OFF-ROAD. Dzięki grantowi ministerialnemu “Najlepsi z Najlepszych!” mieliśmy niesamowitą okazję reprezentować naszą uczelnię na arenie międzynarodowych zawodów. To było coś naprawdę wyjątkowego, co pozwoliło nam zdobyć bezcenne doświadczenie, rozwijać nasze umiejętności i poznać utalentowanych studentów z różnych zakątków świata.

Dzięki wsparciu finansowemu w wysokości ponad 300 000 złotych, którego udzieliło nam Ministerstwo Edukacji i Nauki, mieliśmy możliwość uczestnictwa w zawodach w Turcji, Australii i Stanach Zjednoczonych. Pierwszy przystanek naszej podróży był w Turcji, gdzie odbywała się pierwsza edycja zawodów łazików marsjańskich Anatolian Rover Challenge. Przez wiele miesięcy pracowaliśmy ciężko, aby móc wziąć udział w tych zawodach. Nasza praca przyniosła niesamowite rezultaty! Zdobyliśmy wiele medali – wygraliśmy kategorie Material Selection i Autonomii, zajęliśmy drugie miejsce w kategoriach Science i Sample and Launch Mission, a także trzecie miejsce w kategorii Rescue. To jednak nie koniec – zdobyliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej całych zawodów!

Po sukcesie w Turcji udaliśmy się do Australii, gdzie odbywał się kolejny międzynarodowy konkurs. Mimo zacieśniającej się konkurencji i wysokiego poziomu trudności, stanęliśmy na wysokości zadania i zajęliśmy drugie miejsce. Nasz projekt został uznany za największą sensację i zaskoczenie tych zawodów, ponieważ startowaliśmy tam bez żadnego doświadczenia, a mimo to pokonaliśmy drużyny z wieloletnim stażem. To ogromne osiągnięcie, które przyniosło zasłużone uznanie zarówno dla nas, jak i dla polskiego systemu edukacji.

Największym wyzwaniem było jednak uczestnictwo w University Rover Challenge, najstarszych i najbardziej prestiżowych zawodach organizowanych przez The Mars Society w Stanach Zjednoczonych. Reprezentując naszą uczelnię jako jedna z 37 finałowych drużyn spośród 104 uczestniczących, zdobyliśmy 14. miejsce w klasyfikacji generalnej, 3. miejsce wśród drużyn europejskich oraz miejsca w pierwszej dziesiątce w trzech z czterech kategorii.

Chcielibyśmy podziękować Ministerstwu Edukacji i Nauki oraz Unii Europejskiej za wsparcie finansowe, które było kluczowe dla naszego udziału w tych niesamowitych zawodach. Grant Ministerialny “Najlepsi z Najlepszych!” umożliwił nam pokrycie kosztów podróży, zakwaterowania, sprzętu i innych niezbędnych wydatków związanych z naszym udziałem. To doskonały przykład, jak inwestycja w edukację i rozwój przynosi realne efekty i podnosi prestiż polskiego szkolnictwa wyższego na arenie międzynarodowej.

Grant Ministerialny “Najlepsi z Najlepszych!” to jedno z wielu narzędzi, które Unia Europejska udostępnia, aby wspierać młodych ludzi w rozwoju ich talentów i umiejętności. Jest to także świetny przykład na to, jak inwestycja w edukację i rozwój przynosi realne efekty i podnosi prestiż polskiego szkolnictwa wyższego na arenie międzynarodowej.

Nasza podróż była niezapomnianym doświadczeniem, które na zawsze pozostanie w naszych sercach. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i wierzyli w nasze możliwości. To dzięki nim mogliśmy osiągnąć te niesamowite rezultaty. Jest to dopiero początek naszej drogi, ponieważ mamy wiele planów na przyszłość. Kontynuujemy naszą pasję, dążąc do jeszcze większych sukcesów i przyczyniając się do rozwoju polskiego środowiska akademickiego.