ASTROSTREFA: Obchody 100-lecia urodzin Stanisława Lema w Sobótce

W niedzielę 22.08 nasza załoga wybrała się do Sobótki z okazji Astrosterfy, czyli obchodów 100-lecia urodzin Stanisława Lema. Podczas wydarzenia można było zobaczyć pokaz łazika Scorpio oraz robota kolaboracyjnego Yaskawa HC-10. Dodatkowo organizatorzy udostępnili możliwość teleskopowych obserwacji słońca, uczestnictwa w warsztatach z budowy rakiet oraz warsztatach twórczych.

Plakat wydarzenia wraz z łazikiem

W trakcie wydarzenia odpowiadaliśmy na wiele pytań o budowę naszego robota, od prostych pytań o to do czego stosowane są łaziki, po bardziej skomplikowane związane z elektroniką i oprogramowaniem naszego robota.

Scorpio od początku wydarzenia przykuwał dużą uwagę odwiedzających, zwłaszcza tych najmłodszych. Dodatkowo zaoferowaliśmy niecodzienną atrakcję- możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia łazikiem! Wszystkie zdjęcia zostaną udostępnione na fanpage’u Gminy Sobótki.

Nasze zdjęcie zrobione łazikiem

Skorzystaliśmy także z atrakcji zorganizowanych przez innych wystawców, bawiąc się przy tym tak samo dobrze, jak mali odbiorcy będący na pikniku. Dzięki uprzejmości naszych dobrych kolegów z organizacji Wrospace, zbudowaliśmy własne rakiety, które następnie zostały wystrzelone z pomocą sprężonego powietrza.

Rakieta Scorpio

Nie odbyło się bez wybuchów i awaryjnego hamowania, ale łazik oraz mieszkańcy Sobótki (a także my) pozostali bez szwanku. Serdecznie dziękujemy organizatorom, w szczególności Pani Kasi oraz wszystkim którzy zjawili się na wydarzeniu!

Nasze zdjęcie z Astrostrefy