3dl.tech – PROJEKTOWANIE I DRUK 3D

Jak zapewne wiadomo jeszcze miesiąc temu byliśmy w Stanach Zjednoczonych oraz w Kanadzie na zawodach, a już za kilka dni rozpoczynają się następne! Będą to zawody European Rover Challenge, odbywające się w Starachowicach. Już nie możemy się doczekać aby zmierzyć się z konkurencjami!

Każde takie zawody wymagają od nas nie lada przygotowań. Jednym z nich jest zapewnienie odpowiedniego działania łazika podczas konkurencji. Dlatego elementy drukowane, czyli idealnie pasujące do łazika, są niezbędne do właściwego funkcjonowania.

Elementy te są różnego rodzaju – różnią się skomplikowaniem, dobrem technologii oraz nakładem pracy. Jest to nie lada wyznawanie. Jednak firma 3dl tech podjęła się tego zadania.

Jak zostały wykorzystane elementy otrzymane od firmy 3dl.tech?

Pierwsze z nich były to elementy potrzebne do mocowania kamery – wałek oraz podstawka. Ważny był dobór technologii ze względu na obciążenie. Ponieważ chcieliśmy, aby element przenosił dość duże obciążenia. Wykonano elementy w technologii FDM o następujących parametrach ABS / PLA, wysokości warstwy 0.2 mm oraz wypełnieniu 100%.

Kolejnym elementem był obiekt do testowania sieci neuronowej. Zadaniem naszego manipulatora będzie chwytanie właśnie tego obiektu. Będzie to kluczowe przy wykonywaniu wszelkiego rodzaju testów, które są niezbędne przy nauce sieci neuronowych.

Potrzebowaliśmy także kilku elementów do zamocowania enkoderów w manipulatorze. Tutaj obiekt nie przenosi dużych obciążeń jednak ważne było aby elementy współgrały ze sobą.

Bez wsparcia firmy 3dl.tech łazik nie byłby tak dobrze przygotowany na zawody. Dziękujemy serdecznie!
Link do strony firmy: https://3dl.tech