Załoga

Jakub Nalewaj

Jakub Nalewaj

Projekt Eagle

Witam! Studiuję na Wydziale Podstawowych Problemów Technicznych (W11) Fizykę Techniczną.

Wszelkie moje zainteresowania orbitują wokół fizyki w ogólnym zakresie (od fizyki kwantowej po astrofizykę oraz kosmologię), jestem niezwykle zaintrygowany Japonią; zamierzam udać się w niedalekiej przyszłości w podróż, więc już teraz uczę się języka oraz zapoznaję się z kulturą oraz obyczajami. W skrócie „Otaku” tracący sporo swojego wolnego czasu oglądając anime, grając oraz przeszukując artykuły naukowe.

W Projekcie Eagle zajmuję jakże rzadkie stanowisko fizyka-analityka, zajmującego się wyznaczaniem optymalnej trajektorii i innych obliczeń, ale również wyjaśnianiem zjawisk oraz przebiegu określonych teorii i pomysłów pozostałym członkom załogi albo udowodnienie, że ich pomysły nie mają szans na realizację.

Maciej Piorun

Maciej Piorun

Projekt Scorpio

Cześć, jestem Maciek i studiuję Automatykę i Robotykę.
W kole naukowym OFF-ROAD należę do zespołu programistów. Moim głównym zadaniem jest stworzenie aplikacji – mapy, która umożliwi śledzenie zmiany położeń łazika na podstawie sygnału GPS.
W wolnym czasie lubię grać w Heartstone (słabo – przyp. red) i oglądać NBA. Swoją przyszłość chcę łączyć z programowaniem. Praca w Google – dlaczego nie?

Bartłomiej Ostrowski

Bartłomiej Ostrowski

Projekt Scorpio

Cześć jestem Bartek, studiuję Automatykę i Robotykę.
W kole naukowym OFF-ROAD zajmuję się tworzeniem płytek i schematów.
Przy Projekcie chcę pogłębiać swoją praktyczną wiedzę z zakresu elektroniki oraz programowania. W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze w dalekie podróże i grać w piłkę nożną.

Paweł Górniak

Paweł Górniak

Projekt Eagle

Siemka, jestem Paweł i studiuję Fizykę Techniczną na W-11.

Interesuję się fizyką i dziedzinami związanymi, ale żeby brzmiało trochę bardziej ludzko zaznaczę, że nie tylko. Ogólnie rzecz ujmując sądzę, że zawsze jest lepiej wiedzieć więcej niż mniej i staram się tym kierować. Staram się, bo nierobienie niczego też aż za często brzmi jak świetna opcja.

W Projekcie zajmuję się głównie wyznaczaniem trajektorii lotu.

Joanna Kuźma

Joanna Kuźma

Projekt Eagle
Natalia Ćwilichowska

Natalia Ćwilichowska

Projekt Scorpio

Hej, jestem Natalia i do projektu dołączyłam na początku tego semestru. W Scorpio należę do grupy naukowców, czyli grupy odpowiedzialnej za planowanie analiz próbek pobieranych przez łazika. W projekcie będę się skupiała głównie na badaniach mikrobiologicznych i biochemicznych. Uwielbiam podróżować, poznawać nowych ludzi. Marzy mi się podróż do Australii. Czas wolny? To u mnie towar deficytowy. Jeżeli jednak uda mi się wygospodarować kilka wolnych chwil to przeznaczam je na podróże lub jadę na dobry rock’owy koncert.

Michał Bogucki

Michał Bogucki

Projekt Scorpio
Bartosz Drozd

Bartosz Drozd

Projekt Eagle

Cześć! Jestem Bartek, mogę się pochwalić tytułem naukowym inżyniera Mechatroniki, który zdobyłem na Wydziale Mechanicznym, o kolejne trzy literki walczę na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym, studiując Inżynierię Lotniczą.
Interesuję się rakietami i lubię czasem pograć w gry planszowe. Mam kota, psa i brata.
W wolnym czasie projektuję lądownik ( ͡° ͜ʖ ͡°) W Projekcie Eagle zajmuję się napędami rakietowymi i przekazywaniem złych informacji mechanikom. 🙂 Interesuję się kulturą starożytnej Grecji, filozofią oraz co ciekawe, meblarstwem. Moje ulubione ciastka to Oreo, ale jem je bez mleka!

Mateusz Kryszczak

Mateusz Kryszczak

Projekt Scorpio

Cześć, nazywam się Mateusz, jestem członkiem ekipy mechaników. Moja praca przy Scorpio polega na ciągłym zmienianiu projektów. Elektronicy bez przerwy edytują płytki i mam przez to bardzo dużo pracy. W wolnym czasie jak każdy student lubię dobre seriale i (nie)pamiętne imprezy. Oprócz tego, projektuję drony i stabilizatory do kamer.
W przyszłości chciałbym pracować w branży kosmicznej. Czy mi się uda? Czas pokaże!

Krzysztof Basiak

Krzysztof Basiak

Projekt Eagle

Siemaneczko. Studiuję Mechanikę i Budowę Maszyn na Wydziale Mechanicznym, mam 21 lat i lubię naleśniki.

Nietrudno zgadnąć, że jestem w teamie mechaników. Zajmuję się tutaj, modelowaniem i wykorzystywaniem technologii do naszych planów. Ze zwierząt mam psa, którego czasem karmię, a w wolnym czasie zajmuję się badaniem kosmosu (czyli gram w Kerbal Space Program). Zawsze chciałem hodować pasikoniki, ale nie byłem w stanie dobrać im odpowiedniej diety (to wcale nie jest takie proste!).

Dariusz Domański

Dariusz Domański

Projekt Scorpio

Cześć, jestem Darek. Jestem studentem Automatyki i Robotyki na Wydziale Elektroniki. Przy Scorpio zajmuję się programowaniem. Moja największa pasja życiowa to gra na fortepianie oraz muzyka. Gram od 6 lat, chcę zdać na Akademię Muzyczną. Moja praca marzeń to konstrukcja urządzeń kosmicznych. Dzięki KN OFF-ROAD moje marzenia mogą się spełnić!

Artur Bauer

Artur Bauer

Projekt Eagle

Siema. Jestem Artur. Studiuję Automatykę i Robotykę na wydziale Mechanicznym. Poza automatyką realizuję również IPS.

Moje życie, mimo niewielkiej ilości czasu wolnego, to jedna wielka idylla. Swoją energią i radością życia emanuję wokół siebie. Zawsze się cieszę, a czasem ludzie zaczynają się nawet tego obawiać. Całkiem sporo w sumie mówię, dlatego zajmuję się PR’em w kole (a może nie). Jestem zawsze gotowy opowiadać ambaje ad hoc, dlatego należy uważać kiedy coś mówię i dobrze osądzać. Ale nie tylko!

Działam również bardzo prężnie z mechanikami, dopracowując rozwiązania lądownika. Aktualnie skupiam się na wstępnych wyliczeniach trajektorii lotu lądownika.

Karol Kapera

Karol Kapera

Projekt Scorpio

Cześć, jestem Karol. Studiuję Telekomunikację na Wydziale Elektroniki.
Przy Scorpio zajmuję się projektowaniem płytek elektronicznych, radiokomunikacją oraz systemem inteligentnego zarządzania energią. Do Koła Naukowego OFF-ROAD trafiłem przez przypadek. Idąc przez kampus spotkałem członków koła pracujących nad łazikiem marsjańskim, porozmawiałem z nimi o tym, co robią i zostałem do dzisiaj.
Moje hobby to elektronika oraz Mars i wszystko, co z nim związane, więc praca przy Scorpio sprawia mi wielką przyjemność.

Patryk Fałat

Patryk Fałat

Projekt Scorpio

Cześć! Jestem Patryk – student Inżynierii Materiałowej na Wydziale Chemicznym.
Do Projektu Scorpio dołączyłem w październiku 2017. Jeśli chodzi o zagadnienia chemiczne, czuję się w nich jak ryba w wodzie. Lubię przeprowadzać reakcje, dlatego też w ekipie naukowców przygotowuję szereg metod analitycznych, które dadzą odpowiedź, czy w danej próbce występują oznaki życia.
Aby to wszystko zrobić, potrzeba paliwa wysokoenergetycznego. Takie znaczenie mają dla mnie herbata (dużo, dużo herbaty; każdy rodzaj jest dobry) oraz włoskie jedzenie (najchętniej lasagne – jak Garfield). W wolnym czasie, gdy tylko go mam, czytam dobre książki sensacyjne i kryminalne, oglądam wciskające w fotel filmy akcji oraz seriale do odprężenia się. Nie gardzę też aktywnością fizyczną – lubię jeździć na rowerze i pływać.

Kacper Fąfrowicz

Kacper Fąfrowicz

Projekt Eagle

Cześć! Jestem Kacper i od 3 lat zgłębiam tajniki inżynierii na Wydziale Mechanicznym, studiując MBM i ZIP.

Lubię klocki Lego i mleczną czekoladę. W wolnym czasie śmigam na snowbordzie (ew. na longu, jak akurat nie ma śniegu) albo próbuję wyprzedzić zawodowych kolarzy na moim exxxxtra szybkim ostrym kole. No i czasem podróżuję po internecie słuchając Simpsonwave.

W projekcie Eagle zajmuję się zagadnieniami, z którymi nigdy wcześniej nie miałem styczności.

Mikołaj Pietras

Mikołaj Pietras

Projekt Scorpio

Hej, jestem Mikołaj. Studiuję geologię. Specjalizacja geochemia i gospodarka odpadami.
W Projekcie Scorpio pracuję od 2017 roku. Jestem naczelnym geologiem i robię wszystko, co z geologią związane. Obszar zainteresowań mam ogromny, m.in. fantastyka naukowa, książki, filmy, seriale. Lubię cyberpunk i ponadto interesuję się chemią, fizyką, astronomią i biologią – łatwiej byłoby powiedzieć, co mnie nie interesuje!
Uwielbiam kuchnię włoską, a ulubione danie to makaron z pesto i oliwkami. Jeżeli chodzi o napoje, to nie pogardzę dobrym Porterem i IPĄ. Mocarną yerbę również lubię wypić.

Filip Gawluk

Filip Gawluk

Projekt Scorpio

Cześć, jestem Filip. Studiuję Telekomunikację na Wydziale Elektroniki. Jestem członkiem koła naukowego OFF-ROAD od dwóch lat. Od początku przy Scorpio zajmuje się wszystkim, co związane z programowaniem i autonomią łazika. Przy nowym łaziku koordynuję zespołem programistów. Dzięki Projekt Scorpio podchodzę do studiowania z większą motywacją, mam okazje wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, a nie tylko patrzeć na slajdy i tablice. Moje zainteresowania to głównie robotyka, reverse engineering, samochody oraz dobra książka.

Kacper Aniołek

Kacper Aniołek

Projekt Eagle

Cześć, jestem Kacper! Dorobiłem się trzech literek przed nazwiskiem na Informatyce na W4, stąd w ramach projektu zajmuję się szeroko pojętą elektroniką.

W czasie wolnym od lądownika pracuję jako tester, kolekcjonuję lata i wiosny, pogrywam na gitarze, żegluję oraz oglądam lądujące rakiety. Dorywczo podejmuję próby rozpoczęcia studiów magisterskich.

Paweł Piszko

Paweł Piszko

Projekt Scorpio

Cześć! Z tej strony Paweł. Studiuję na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W Projekcie zajmuję się planowaniem, optymalizowaniem i analizowaniem wykonywanych badań środowiskowych przeprowadzonych przez Łazika Scorpio (np. badanie próbek gleby pobranych przez niego).
W obszarze moich zainteresowań leży biodruk 3D, fotowoltaika organiczna oraz nanotechnologia. W wolnym czasie lubię śledzić najnowsze osiągnięcia w nauce, jak i spotykać się ze znajomymi.

Michał Marszałek

Michał Marszałek

Projekt Scorpio

No hej, jestem Michał. Studiuję biotechnologię na wydziale chemicznym.
Do Scorpio dołączyłem w 2017 roku. Jestem członkiem zespołu naukowców, który odpowiedzialny jest za „science task” na zawodach URC, czyli analizę próbek pobranych przez łazika pod kątem występowania w nich jakichkolwiek oznak życia.
Interesuję się piwowarstwem i klasyczną modą męską. W wolnym czasie zajmuję się warzeniem piwa(i sprawdzaniem, czy wyszło dobre), oglądam seriale i filmy, czytam książki i analizuję memy w internecie. Z potraw lubię mięsne, a do picia, oprócz moich dzieł piwowarskich, kawa, bo w końcu dzień bez kawy, to dzień stracony.

Grzegorz Bielawski

Grzegorz Bielawski

Projekt Eagle

Witam! Jestem Grzesiek, studiuję Mechanikę i Budowę Maszyn na W10. Interesuję się wieloma rzeczami. W wolnym czasie uprawiam sport, oglądam seriale i gram w gry :D. Co do muzyki, to uwielbiam Natalię Nykiel. Jeżeli chodzi o zwierzęta, to mam kota, dwa chomiki i gekona :). W Projekcie Eagle zajmuję się mechaniką i przynoszeniem żelek na spotkania. W wolnym czasie gram na fagocie, oglądam seriale na Disney Channel i zajadam się pierogami ze szpinakiem.

Ewa Dudycz

Ewa Dudycz

Projekt Scorpio

Hej, jestem Ewa! Pochodzę z Legnicy. Studiuję Automatykę i Robotykę na Wydziale Mechanicznym. W Scorpio jestem od października 2017 roku. Należę do grupy PR, więc zajmuję się robieniem grafik, pisaniem wniosków i organizowaniem przeróżnych eventów.
Moim największym zainteresowaniem jest muzyka. Gram na przepięknym instrumencie, jakim jest obój. Jeżeli znajdzie się jakiś wolny czas, to biorę udział w różnych projektach muzycznych, zarówno na terenie Politechniki, jak i całego Dolnego Śląska.
Ulubione jedzenie? Barszcz z uszkami (nie tylko na święta!), jak fastfood – to obowiązkowo pizza. Do picia herbata (ta najlepsza to zrobiona przez moją mamę!), jak słodycze to nutella (czasami lubię ją zagryźć czekoladą z orzechami).

Sylwia Krzyżanowska

Sylwia Krzyżanowska

Projekt Scorpio

Hej! Pochodzę z Leszna (mam blisko do domku!). Studiuję Automatykę i Robotykę na magicznym wydziale W4.
W Scorpio jestem od 2017 roku, zajmuję się promowaniem naszych projektów i wszystkim, co spoczywa na barkach grupy PR, do której należę.
Mam ogrom zainteresowań, ale do takich głównych należy klasyka: książki filmy, podróże. Poza tym lubię spędzać czas ze znajomymi, więc na naukę zostaje mało czasu (tak to bywa na studiach). Lubię kaszkę mannę i kawę. Kocham mopsy i buldogi! Mój pies będzie wabił się Klucha! W planach mam dokładne zwiedzanie Norwegii. Poza tym lubię góry. Kolor różowy w sumie też.

Adrian Krzemiński

Adrian Krzemiński

Projekt Scorpio

Cześć, jestem Adrian, studiuję Automatykę i Robotykę. Przy Scorpio zajmuję się projektowaniem wiertła.
Poza uczelnią jestem pasjonatem militariów i Wojska Polskiego.
Najlepszą odskocznią od problemów dnia codziennego jest dla mnie dobra gra komputerowa. Swoją przyszłość chciałbym związać z projektowaniem robotów.

Ania Wójcik

Ania Wójcik

Projekt Eagle

Hej, nazywam się Ania i już 4. rok studiuje Automatykę i Robotykę na Wydział Mechaniczny Politechnika Wrocławska.

W wolnym czasie… wait, jakim wolnym czasie? Przez dzień zazwyczaj pomaga mi przebrnąć dough the pug oraz herbata czarna jak moja dusza. 
Oprócz tego całą moja energię staram się równomiernie rozłożyć między pisaniem pracy inżynierskiej, projektami studenckimi i oglądaniem seriali. Z naciskiem na to ostatnie.

#ProjektEagle jestem jednym z liderów mechaników. Krzyczę, rozkazuję, rozdzielam zadania i podjadam żelki. Wybierz jedno.

Mateusz Antoniszyn

Mateusz Antoniszyn

Projekt Eagle

Siema! Nazywam się Mateusz i studiuję Mechanikę i Budowę Maszyn na W10.

Interesuje mnie motoryzacja, gotowanie i spanie. Na ten moment nie mam wolnego czasu (droga ku inżynierii wymaga poświęceń), a jak mam, to tracę go na mało produktywne rzeczy.

W Projekcie Eagle należę do zespołu mechaników.

Łukasz Śmierzchała

Łukasz Śmierzchała

Projekt Scorpio

Cześć, jestem Łukasz, a moje alter ego to Tomek Kopyra z blogu blog.kopyra.com.
Studiuję Automatykę i Robotykę na Wydziale Mechanicznym. W Scorpio jestem od 2016 roku, dbam o dobrą atmosferę w Załodze. Kiedyś przy okazji coś zaprogramowałem, ale to przy okazji. Generalnie sytuacja w moim życiu jest dynamiczna. Interesuję się muzyką klasyczną i sztuką. Chciałbym umieć grać na flecie, ale na razie dobrze idzie mi tylko na nerwach. Najbardziej lubię jeść warzywa, zwłaszcza groszek z marchewką.

Magdalena Kubajewska

Magdalena Kubajewska

Projekt Eagle

Hejka! Jestem absolwentką Automatyki i Robotyki na W10, ale ponieważ lubię wyzwania i adrenalinę, postanowiłam podjąć kolejny stopień wtajemniczenia na PWr.

Moim konikiem jest fotografia (zarówno cyfrowa, jak i analogowa), ponad wszystko uwielbiam dźwięki muzyki, a w tym gitary – sama również w wolnych chwilach grywam na elektryku. Lubię podróże – zwłaszcza te marsjańskie 🙂 oraz względnie małe przeciążenia. Moim marzeniem jest być kierowcą rajdowym.

W projekcie dbam o to, co znajdzie się we wnętrzu naszego lądownika podczas lotu na Czerwoną Planetę.