Wydarzenia, w których braliśmy udział

Naszej współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej ciąg dalszy! Dzisiaj jesteśmy w Sopocie na 35th Ordinary Plenary Meeting of the BEREC Board of Regulators, a nasz łazik zademonstrował możliwości sieci 5G przy współpracy z Nokia.

24 maja wybraliśmy się na Forum Sektora Kosmicznego, gdzie wzięliśmy udział w podsumowaniu realizacji strategii kosmicznej w Polsce, wystawie dokonań polskich firm w sektorze i w spotkaniu z Astrofazą.

6 i 17 kwietnia prezentowaliśmy się podczas Konkursu Robot Show w ramach 11. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie, które skupia się na innowacjach i start-upach.

To była świetna okazja do poznania osób z innego środowiska, niż to, w którym na co dzień funkcjonujemy. Wiele nowych pomysłów, wniosków na przyszłość – na pewno do Tarnowa przyjedziemy jeszcze raz!

Dwójka naszych członków postanowiła spędzić
ostatnie dni kwietnia w Mińsku na Rajdokonferencji „
Vehicles of the Future”. Wrócili z niej z dwoma
nagrodami za swoje referaty. Natalia Ćwilichowska zdobyła
pierwsze miejsce za temat „Biopaliwa i
alternatywne zrodla zasilania pojazdow kosmicznych”, a Krzysztof Basiak
wyróżnienie za ”Studium
sposobów deceleracji w rzadkiej atmosferze dla ładunków o masie przekraczającej 30t”

Mieliśmy okazję przeprowadzać kosmiczne warsztaty dla uczestników Festiwalu Kreatywności. Nie tylko my się świetnie bawiliśmy, ale także i uczniowie!

Wzbudziliśmy wśród młodzieży ogromne zainteresowanie tematem pozaziemskich organizmów, łazików i lądowników. Kreatywność to zdecydowanie było słowo dnia

W marcu mieliśmy okazję wzięcia udziału w The World Summit on the Information Society Forum 2018 w Genewie! Towarzyszyło temu także wydarzenie Stałe Przedstawicielstwo PR przy Biurze ONZ w Genewie, na którym prezentowały się projekty z Politechniki Wrocławskiej.

Nie mogło zabraknąć naszego łazika! Jak zwykle, wzbudził wiele zainteresowania.

Nasz łazik miał okazję zaprezentować się na Made in Wrocław, wśród lokalnych firm i projektów.

Made in Wrocław to pierwsze takie wydarzenie w stolicy Dolnego Śląska – połączenie konferencji biznesowej z bezpłatnymi targami, przeznaczonymi dla wszystkich mieszkańców miasta. Odbyło się 14 grudnia we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

W listopadzie 2017 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji INNOVATIVE EUROPE 2017 – FLY ME TO MARS.

Pozwoliła nam ona na nawiązanie współpracy z wieloma czołowymi podmiotami branży kosmicznej takimi jak CERN, czy ESA.

Na Dniach Aktywności Studenckiej zorganizowaliśmy najbardziej kosmiczne stoisko!

Ale DAS to nie tylko targi kół naukowych i organizacji, ale też szkolenia! Mieliśmy okazję przeprowadzić prelekcję wraz z PWr Racing Team i Samorządem Studenckim Politechniki Wrocławskiej na temat kontaktów z partnerami.

20 października zorganizowaliśmy kolejną, drugą już edycję Space Day’a. Tym razem kierowaliśmy ją głównie do dzieci i młodzieży. Chcieliśmy rozbudzić w nich pasję do kosmosu i pokazać możliwości, jakie daje ta branża. Uczestnicy mieli okazję do sterowania łazikiem marsjańskim i wysłuchania kosmicznych prelekcji.

Byliśmy obecni na DPS Forum – konferencji poświęconej programowi SolidWorks, w którym projektujemy nasze konstrukcje. Była to świetna okazja na poznanie nowinek z branży i nawiązanie kontaktów.

Staramy się być na bieżąco z trendami w projektowaniu, więc takie wydarzenia to dla nas świetna inspiracja do dalszej pracy nad naszymi projektami.

Wraz z łazikiem Scorpio uczestniczyliśmy też w World Space Weeku we Wrocławiu. Nasza załoga nie tylko opowiadała uczestnikom wydarzenia o łazikach marsjańskich podczas prelekcji, ale również udostępniła uczestnikom możliwość posterowania robotem.

Jak zwykle, nasz robot był w centrum zainteresowania, i to nie tylko dzieci! My za to mieliśmy okazję porozmawiać z kolegami z innych projektów i inicjatyw. Oby więcej takich wydarzeń!

Nasz łazik był atrakcją na Festiwalu Nauki w Rzeszowie. Przez dwa dni okoliczni mieszkańcy mogli przyjść oraz porozmawiać z nami o naszym robocie.

Przy okazji wzięliśmy udział w ERC Workshops, czyli warsztatach dla polskich drużyn budujących łaziki marsjańskie, zorganizowane przez Mars Society Polska.

Mieszkańcy Wrocławia mieli okazję zobaczyć naszego łazika „na żywo” podczas wystawy „Roboty do roboty” w Galerii Dominikańskiej.

Widzieliśmy, że Scorpio III cieszył się ogromnym zainteresowaniem! Mimo, iż ma już swoje lata i na co dzień wisi w naszym laboratorium, będąc miłą pamiątką, na wystawie miał okazję zaprezentować , jak wyglądały początki naszego zespołu.

To najciekawsze inicjatywy, podczas których pojawił się w ostatnim czasie nasz łazik. Mamy nadzieję, że najbliższy czas będzie równie aktywny!