O nas

Home / O nas

O nas

Koło Naukowe Pojazdów Niekonwencjonalnych OFF-ROAD działa od 2009 r. przy Katedrze Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej

Nasze projekty

Projekt Scorpio

Łaziki marsjańskie tworzone przez członków Projektu Scorpio od 2013 roku biorą czynny udział w międzynarodowych konkursach European Rover Challenge oraz University Rover Challenge, odbywających się w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Od lat zajmujemy czołowe miejsca na prestiżowych zawodach, promując dobre imię uczelni oraz polską myśl technologiczną.

Aktualnie modernizujemy najnowszą konstrukcję, Scorpio X, która jest naszym szóstym łazikiem.

Kliknij na zdjęcie, aby dowiedzieć się więcej. -->

Project Eagle

To najnowszy projekt naszego koła, w ramach którego projektujemy lądownik marsjański na międzynarodowe zawody “Red Eagle”, organizowane przez Mars Society.

Do końca marca 2018 r. musimy zaprojektować lądownik, który bezpiecznie wyląduje na Marsie z 10 tonami ładunku. 

Space Day

Jednym z naszych głównych celi jest promocja inżynierii kosmicznej w Polsce, dlatego wspólnie z PWr Aerospace zorganizowaliśmy Space Day - całodniowe wydarzenie poświęcone branży kosmicznej. Ogromne zainteresowanie tą inicjatywą sprawiło, że odbyły się już dwie edycje.

Prelekcje przedstawicieli różnych środowisk (firm, instytucji, start-upów czy kół naukowych), pokazy łazików marsjańskich czy wystawy projektów to tylko część atrakcji związanych z tą inicjatywą.

Inne

Nasza działalność nie ogranicza się tylko do naszych projektów. Regularnie uczestniczymy w branżowych konferencjach, konkursach i wystawach robotycznych, przygotowujemy gościnne prelekcje i pokazy.

Jesteśmy obecni na kilkudziesięciu wydarzeniach rocznie, promując działalność naszego koła i rozwijając wiedzę zainteresowanych inżynierią kosmiczną.

Przyszłe projekty

Nasze koło rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jeszcze 2 lata temu kilkanaście osób budowało łazika marsjańskiego, aby dziś nasz zespół ponad 50 osób realizował szereg innych inicjatyw.

Mamy już plany na dalszą działalność i już w marcu rozpoczynamy kolejne projekty. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony oraz profili w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco.